[-]
مهمان محترم به این انجمن خوش آمدید!
ورود به انجمنثبت نام در انجمن
زمان کنونی: يكشنبه 27 آبان 1397, 8:12 بعدازظهر
نام کاربری:
کلمه عبور:

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 
حالت موضوع بندی | حالت خطی
« برای یادگیری برنامه نویسی از کجا باید شروع کرد؟
نویسنده متن پیام
ronaldinho7
عضو علاقمند
*
کاربر فارس وب

گروه کاربری: کاربر فارس وب
ثبت نام: شنبه 23 شهريور 1387
وضعیت: غايب

تعداد تشکرها از کاربران دیگر: 12

کسی می تونه بگه برنامه نویسی رو باید از کجا شروع کردو با چه برنامه هایی شروع کرد ؟
اگه می شه یه توضیح هم بده.

.:: اینترنت پر سرعت حق مسلم ماست ::.
جمعه 12 مهر 1387 1:30 قبل‏ازظهر مشاهده وب سایت این کاربر یافتن تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
نویسنده متن پیام
Melika
عضو با سابقه
*
کاربر فارس وب

ثبت نام: يكشنبه 28 مرداد 1386
وضعیت: Offline

تعداد تشکرها از کاربران دیگر: 86

شما خیلی کلی پرسیدید . هدفتون از یدگیری چیه ؟ علاقه هاتون به چیه ؟ قراره در آینده چه استفاده ای از این یادگیری ببرید ؟ به کجا برید و خیلی چیزای دیگه که برای شروع لازمن ....

خورشید را باور دارم حتی اگر پشت ابرها باشد...

بهترین جا برای گرفتن جواب سوال در انجمن هاست نه پیام شخصی ....
جمعه 12 مهر 1387 4:21 قبل‏ازظهر یافتن تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط: ronaldinho7
نویسنده متن پیام
ronaldinho7
عضو علاقمند
*
کاربر فارس وب

هدفم اینه که در آینده یه برنامه نویس بشم . مثلا من دوست دارم بتونم برنامه ایی بسازم که با اون بشه بازی های تیم های فوتبال رو نشون داد و برنامه ای مثل فتوشاپ و خلاصه برنامه های خوب بسازم .
اگه بشه در شرکتی شروع به کار کنم.
حالا می شه بگید چه جوری ؟

شنبه 13 مهر 1387 5:33 بعدازظهر مشاهده وب سایت این کاربر یافتن تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
نویسنده متن پیام
dr.defacer
عضو تازه وارد
*
کاربر فارس وب

ثبت نام: دوشنبه 23 آذر 1388

تعداد تشکرها از کاربران دیگر: 0

سلام دوست عزیز !

شما مشخص نکردید می خواید چه زبانی یا چه نوع برنامه نویسی رو یاد بگیرید اما از دید کلی به نظر من بهترین منبع برای یاد گیری هرچیزی مراجعه به خود سازنده اون هست !

مثلا شما برای یاد گیری .Net بهترین روش اینه که MSDN رو نصب کنی از قسمت CONTENT شروع کنی به خوندن البته خوندن تنها بی فایدست شما در کنار MSDN یک ویژوال استادیو باز کن و تمام چیز هایی که گفته رو انجام بده در کنار خوندن اینجوری خیلی خوب میفهمی!

علت اینکه شاید در ابتدا خواندن کتاب براتون سخت هست یا نمی فهمیدشم اینه که کتاب ها چون جنبه تجاری دارن برای بالا رفتن تعداد صفحات برای گفتن یک مطلب خیلی اون رو کش میدن البته سعی کن کتاب هم خواستی بخونی حتما انگلیسی بخونی و کتاب های اصلی خود شرکت سازنده رو بخونی مثلا کتاب های MCSD خود مایکروسافت !

سعی کن اول خوب کلیات رو بفهمی بعد بری سراغ جزئیات ! چون به نظر من بهترین روش . روش کل به جزء هست

اما یادت باشه برنامه نویس خوب شدن نیاز به دو چیز داره :

1-علاقه خیلی زیاد

2-پشتکار زیاد

امیدوارم موفق باشی !!!!

دوشنبه 23 آذر 1388 1:37 بعدازظهر یافتن تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
نویسنده متن پیام
mika
عضو تازه وارد
*
کاربر فارس وب

ثبت نام: چهارشنبه 21 بهمن 1388

تعداد تشکرها از کاربران دیگر: 0

سلام
يك روزي من خيلي دنبال جواب اين سوال بودم و هر كسي پاسخي ميداد كه بيشتر فلسفي بود تا واقعي همانطور كه مليكاي عزيز گفت بايد هدفت را مشخص كني اما به طور كلي براي يك برنامه نويس شدن خوب ضمن آشنايي با زبانهاي برنامه نويس بايد با ساختمان داده هاي آن زبانها و مبحث كامپايلر و مهندسي نرم افزار را بدانيد زبانه به دو دسته ساخت يافته و ساختار نيافته تقسيم مي شوند كه هما ن زبانهاي شيء گرا هستند در اول كار بهتر است با زبان ويژوال بيسيك شروع كنيد كه از نوع دوم است البته فقط براي آشنايي بيشتر با برنامه نويسي در قدم دوم باكمك معلم خصوصي زبان سي را ياد بگيريد كه از نوع زبانهاي ساخت يافته و مشكل تر است و ساختمان داده در سي را نيز ياد بگيريد و با مبحث كامپايلر آشنا شويد اين تازه مقدمات كار است بعد از آن سراغ سي شارپ دات نت برويد و با يكي از بانكهاي نرم افزار مثل SQLآشنا شويد پيشنهاد مي كنم از معلم خصوصي خود بخواهيد كه پروژه ا ي مطالب را به شما ياد بدهد به طور مثال نوشتن برنامه ثبت نام دانشجويان و... به شكل ديتا نويسي با سي شارپ دات نت بااستفاده از بانكSQ L من خودم دارم اين راه را طي مي كنم البته كتابهاي آكادميك رشته نرم افزار را هم مطالعه كنيد اگر خيلي علاقمند هستيد مي توانيد بدون كنكور و بر حسب معدل دبيرستان در آموزشگاههاي علمي كاربردي ثبت نام كنيد و با گذراندن دورههاي آن به هدفتان نزديك شويد البته پيام نور و... هم هست موفق باشيد از تبادل اطلاعات در اين زمينه خوشحال مي شوم

آخرین ویرایش ارسال در: يكشنبه 25 بهمن 1388 6:11 بعدازظهر توسط mika.

يكشنبه 25 بهمن 1388 5:52 بعدازظهر یافتن تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
نویسنده متن پیام
ronaldinho7
عضو علاقمند
*
کاربر فارس وب

ممنون ملیکا و دفیسر از پاسخ کامل و بی نقصتون.

دوشنبه 26 بهمن 1388 1:33 بعدازظهر مشاهده وب سایت این کاربر یافتن تمام ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
« قدیمی های بعدی | جدید های بعدی »
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

کاربران در حال بازدید از این مبحث
 1 مهمان

موضوعات مرتبط...
موضوع: نویسنده پاسخ ها: دفعات بازدید: اخرین اسال
  واقعا برنامه نویسی تحت وب رو باید چه جوری یاد گرفت ؟ خواهش میکنم افراد با تجربه حتما programmer1 1 2,840 پنجشنبه 7 مهر 1390 2:54 بعدازظهر
اخرین اسال: Bonyanalam
  شروع برنامه نویسی hamidstm 1 1,990 دوشنبه 13 مهر 1388 9:10 قبل‏ازظهر
اخرین اسال: Winter

نمایش نسخه قابل چاپ
ارسال مطلب به یک دوست
اشتراک در این موضوع | افزودن موضوع به لیست موضوعات مورد علاقه

پرش به انجمن: